Леброн: Затаи нападот

Од:

Првата ѕвезда на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс, причината за поразот од Бостон во петтиот дуел од Источното финале ја гледа во неефикасноста и големиот број промашен шутеви.

– Во одбрана бевме добри. Ги сопревме на 96 поени што не е лошо. Но не функционираше нашиот напад. Во НБА нема да победите на многу натпревари ако постигнете 83 поени. Освен тоа, имавме и многу загубени топки (15) и кога се ќе се собере поразот беше неминовен, изјави Џејмс.

Тој очекува подобра игра на шестиот натпревар од плејоф серијата.

– На наш терен сме посигурни. Со нетрпение го очекуваме шестиот меч и веруваме дека може да се избориме за мајсторка, додава Леброн.

Шестиот дуел од серијата прв до четири победи меѓу Кливленд и Бостон се игра ноќта петок кон сабота.

Би можело да ве интересира

Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Ана Ололовска

Гордон го продолжи договорот со Рокетси

Ана Ололовска

Калдерон може да стави крај на својата кариера

Ана Ололовска

Хауард потпиша за Лејкерс

Ана Ололовска

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

А1он

Вокер го смени Ирвинг во Селтикс

Ана Ололовска