Леброн за поразот од Клиперс: Ова е само еден натпревар

Од:

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го коментираше поразот од ЛА клиперс (102:112) во првиот натпревар од новата НБА сезона.

dobivaj vesti na viber

– НБА се врати. Секој сака да шпекулира дека тоа било принципиелен натпревар, сериозен тест. Но, ова е само еден натпревар. Двата тима се далеку од она што сакаат да го покажат. Лејкерс имаат голем потенцијал, имаме каде да растеме. Моите грешки во четвртиот квартал? Бев многу невнимателен. Противникот имаше корист од тоа, изјави Џејмс.

Следниот дуел на ЛА лејкерс е со Јута џез, ноќта меѓу петок и сабота.

Би можело да ве интересира

НБА ќе доделува две нови награди, во чест на Лери Бирд и Меџик Џонсон

А1он

Јокиќ по 16. пат со трипл-дабл оваа сезона, Денвер подобри од Сакраменто

Ана Ололовска

Сабонис за Халибуртон – Трејд на релација Индијана-Сакраменто

Ана Ололовска

Адетокумбо ги растури Лејкерси, Финикс победија во Филаделфија

Ана Ололовска

Леброн се врати, Лејкерси го добија старото дерби со Никси

Ана Ололовска

Пауел и Ковинготн во ЛА Клиперс, Бледсо во Портланд

Ана Ололовска