Леброн: Не е ништо страшно, сезоната е долга

Од:

Најдобриот играч на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс не е многу засегнат по лошиот старт на неговата екипа оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

Кливленд ноќеска загуби од Њујорк со 114:95 и го запиша четвртиот пораз од почетокот на НБА шампионатот.

– Не треба да паничиме. Точно е дека лошо стартувавме, но сезоната е долга и има уште многу да се игра. Се уште сме октомври. Сум бил многу пати во вакви ситуации. Најголем проблем ни е лошата одбрана и воопшто формата за која верувам дека ќе ја подобриме во брзо време. Да гледаме напред и позитивно и работите ќе си дојдат на свое место, истакна Џејмс.

Во моментов Кливленд се наоѓа на 10. место во Источната конференција со биланс три победи и четири победи.

Би можело да ве интересира

НЛБ Банка со нова кредитна линија за поддршка на конкурентноста на правните лица

А1он

НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

Ана Ололовска

Ограбувачот на НЛБ успеал да украде над 8 илјади евра

А1он

Во грабежот во НЛБ Банка во Сарај украдени 115 илјади евра

Татјана Ташкова

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Сарај

Ана Ололовска

НЛБ Банка воведе нов Брз потрошувачки кредит