Леброн го престигна Данкан и изби на второто место по плејоф-натпревари

Од:

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се искачи на второто место по бројот одиграни натпревари во плејофот во НБА.

Третиот натпревар од финалето на Западната конференција против Денвер (106:114) за Џејмс беше 252. во плејофот.

Триесет и петгодишниот играч го престигна легендарниот напаѓач на Сан Антонио, Тим Данкан.

Лидер на оваа листа е Дерек Фишер со 259 натпревари во НБА плејофот.

Би можело да ве интересира

Неколку НБА тимови покажуваат интерес за Блејк Грифин

Ана Ололовска

Бјоркгрен нов тренер на Индијана

Ана Ололовска

Кер: Династијата Булс заврши 98 година со причина, се собра многу замор

Ана Ололовска

Батлер тренира на јахта среде океан

Ана Ололовска

Леброн ќе му ја даде 23-ката на Ентони Дејвис и ќе настапува со бројот 6

Ана Ололовска

Мајами може да го ангажира Милсап доколку Краудер го напушти тимот

Ана Ололовска