ЛЕ: Фенербахче со минимална победа над Зенит

Од:

Тимот на Фенербахче го победи руски Зенит со 1:0 во првиот натпревар од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа.

Ислам Слимани го реализираше единствениот гол на натпреварот во 21 минута, а Роберт Мак пропушти пенал за гостите од Санкт Петербург.

Фенербахче е во неочекувано лоша позиција во турското првенство, откако во моментов е на 14 место од вкупно 18 екипи, но вечерва најде сила да ги израдува своите поддржувачи.

Зенит разочара со својата игра и не успеа да постигне позитивен резултат за тимот.

Би можело да ве интересира

Фенербахче со импресивен пресврт против Барса во Евролигата

Фенербахче со важна победа во Евролигата

Весели уште три години во Фенербахче

Лидерот во Евролигата се врати на победите

Обрадовиќ стигна до јубилејна 300. победа со Фенербахче

Ана Ололовска

Манчини: Ќе биде тежок натпревар, како секој прв во групата

Наум Локоски