Лазаров со Нант против Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите

Од:

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров со својот клуб, француски Нант ќе играат против Барселона на „Фајнал фор“ турнирот од Лигата на шампионите.

dobivaj vesti na viber

Во другиот полуфинален меч ќе се сретнат дански Алборг и и другиот француски полуфиналист, тимот на Пари Сен-Жермен.

Кире Лазаров ќе го игра седмиот „Фајнал фор” во елитното ракометно натпреварување, од кои три има со Барселона, а по еднаш досега со Суидад Реал, Атлетико Мадрид и со Нант.

„Фајнал фор“ турнирот ќе се игра во Келн, Германија викендот на 12 и 13 јуни.

Би можело да ве интересира

Вардар елиминиран од Лигата на ракометните шампиони, вторпат загуби од Веспрем

Жарко Настоски

Убедлив пораз на Вардар од Веспрем во Лигата на шампион

Жарко Настоски

Вардар загуби дома од ПИК Сегед

Жарко Настоски

Одложен натпреварот Флензбург – Вардар од ракометната Лига на шампионите

Ракометниот „фајнал фор“ во Келн без гледачи

Жарко Настоски

Притворен бегалец од Руанда за подметнатиот пожар во катадралата во Нант

Ана Ололовска