Лазаров МВП според фановите

Од:

Заврши анкетата на популарната интернет страница Handball-planet.com во која Кире Лазаров доби најмногу гласови во изборот за МВП на сезоната во Лигата на шампионите.

Нашиот најдобар ракометар и најдобриот стрелец на последното Европско првенство доби 4.417 гласови од сите 8.910 читатели на порталот.

Лазаров собра речиси половина од сите гласови (49.6%), а зад него остана Момир Илиќ од Кил со 40.65% од гласовите, односно 3.622 номинации.

Далеку зад лидерскиот тандем останаа другите ракометари, како Микел Хансен, кој е трет со 415 (4/65%), Филип Јиха со 172 (1.93%) и Бартоломеј Јажка со 168 гласови (1.88%).

Покрај овие петорица гласови добија и Силвио Хајневетер, Ким Андерсон, Гудјон Валур Сигурдсон и Лук Абало.

Би можело да ве интересира

Еурофарм Пелистер елиминиран од Магдебург во ЕХФ ракометната лига

Жарко Настоски

Функционерите кои гледаа ракомет во сала казнети по 500 евра за групирање

Кристијан Ландов

Галетановски и Андов, со Темелковски и Каевски ќе даваат исказ во полиција, МВР најави казни

Кристијан Ландов

Директорите на зоолошка и затворот во Шуто Оризари ги прекршија протоколите и гледаа ракомет во сала

Кристијан Ландов

Македонските ракометари го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП

Жарко Настоски

ИХФ повторно со доверба во Начевски и Николов, ќе судат на ракометниот Мундијал во Египет

Жарко Настоски

Leave a Comment

four × three =