Лаутаро со два гола во првиот тест за Интер ова лето

Од:

Лаутаро Мартинез постигна два гола, Ромелу Лукаку го имаше своето второ деби за клубот покрај Кристјан Аслани за Интер да стигне до 4:1 победа над Лугано во првиот подготвителен меч оваа сезона.

„Нераѕурите“ традиционално тренинг-кампот го отвараат со пријателски меч во Швајцарија, и Симоне Инзаги реши да стартува со постава Лукаку-Мартинез, потсетување на старото „Ла-Лу“ партнерство од пред две години. Данило Д’Амброзио го постигна првиот гол по корнерот на дебитантот Аслни, по што Лаутаро ја казни грешката на голманот на швајцарскиот тим. Во второто полувреме, по убавиот потег на Лукаку, Хоакин Кореа зголеми на 3:0, пред вториот гол на Мартинез. Андре Онана да дебитира на голот на клубот и да прими гол преку Кашато.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Интер 10 пат по ред ќе има свој претставник во финалето на СП

Навивачите на Интер го сакаат Диего Симеоне за нов тренер

Лукаку се врати во Белгија, ќе се „штеди“ пред Светското првенство?

Репрезентацијата на Велс го менува името

Газдата на Интер богати ги награди фудбалерите

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“