Лампард ќе биде отпуштен ако Челзи загуби од Лестер вечерва

Од:

Тренерот на Челзи, Френк Лампард, ќе добие отказ доколку лондонскиот премиерлигаш загуби вечерва на гостување кај Лестер во рамки на 18. коло во Премиерлигата, објави „Talk Sport“.

Според истиот извор, главен фаворит за негов наследник е германскиот стратег Томас Тухел, кој на почеток на овој месец беше отпуштен од редовите на францускиот првак Пари Сен-Жермен.

Челзи има само две победи на последните седум натпревари во Премиерлигата и по 17 кола е осмопласиран со осум бодови помалку од лидерот Манчестер Jунајтед.

Би можело да ве интересира

Ериксен се враќа во Премиер лигата

А1он

Европскиот првак објави загуба од 182 милиони евра

А1он

Тухел: Премиер-лигата не ги штити играчите

Нема пауза во Премиер лигата

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Сè поголем број клубови се залагаат за прекин на Премиер Лигата

А1он