Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Од:

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Се појавија гласини дека играчот може да се пресели во Атлетико на слободен трансфер следното лето.

Лаказет игра за Арсенал од летото 2017 година. Во сезоната 2021/22, напаѓачот одигра три натпревари за „Топџиите“, постигна два гола и една асистенција.

Актуелниот договор на играчот е со важност до крајот на јуни 2022 година.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите на итен состанок изразија незадоволство од купувањето на Њукасл од инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Ана Ололовска

Деветнаесет тимови од Премиер лигата не се задоволни од продажбата на Њукасл на инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Ченгиз: Преземањето на Њукасл е срам за англискиот фудбал

Предраг Петровиќ

Саудискиот престолонаследник Бин Салман го купи премиерлигашот Њукасл

А1он

Погба ќе стане еден од најплатените играчи во историјата на Премиер лигата

Ана Ололовска