Лацио прими гол во 92. минута за реми кај Сампдорија

Од:

Лацио пропушти шанса да се израмни со својот градски ривал, Рома на врвот на италијанската Серија А, откако примија гол во 92. минута на „Мараси“ за Сампдорија да извлече 1:1 реми

dobivaj vesti na viber

Сергеј Милинковиќ-Савиќ во 28. минута од мечот фантастично го пронајде Чиро Имобиле, кому не му беше тешко да постигне гол, по што гостите ја контролира играта до 92. минута, кога Матија Габијадини го постигна првиот гол за клубот од Џенова оваа сезона за реми.

Удинезе, за кои Илија Несторовски остана на клупата, стигнаа до 1:0 победа над Фиорентина, додека Емполи и Верони одиграа 1:1. Вечерва Јувентус ја пречекува Специја, а Наполи игра со Лече.

СЕРИЈА А, 4.КОЛО
Сампдорија – Лацио 1:1
Емполи – Верона 1:1
Удинезе – Фиорентина 1:0
Јувентус – Специја 20.45 ч.
Наполи – Лече 20.45 ч.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Репрезентацијата на Велс го менува името

Лотито: Сергеј вреди 120 милиони евра, но не е на продажба

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Лацио ја победи Аталанта во Бергамо

Имобиле во „аут“ до крајот на годината!

Горан Наумовски

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство