Лацио го совлада Интер нанесувајќи му го првиот пораз по 16 натпревари

Од:

Во последниот натпревар од 24. коло во Серија А, Лацио синоќа на домашен терен го победи Интер со 2:1. Гостите од Милано први дојдоа во водство преку Ешли Јанг, Чиро Имобиле изедначи од пенал, а победничкиот гол за „лацијалите“ беше дело на Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

За тимот предводен од Антонио Конте ова беше прв пораз по 16 натпревари.

Лацио со 56 бода се искачи на второто место на табелата со само еден бод зад лидерот Јувентус.

Интер падна на третата позиција со 54 бода.

Би можело да ве интересира

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска

Серија „А“ се враќа на 24 мај?

Ана Ололовска

Цената на акциите на Јувентус се намали за 21% во март, како резултат на коронавирус, акциите на Манчестер јунајтед – за 11%, на Борусија – за 37%

Ана Ололовска

Клубовите во Серија А платија 187 милиони евра на агентите во 2019 година

Ана Ололовска

Сања за Погба: Го гледам како се враќа во Торино

Ана Ололовска

Милан може да го купи Милик од Наполи

Ана Ололовска