Кутињо сака да остане во Баерн

Од:

Играчот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо, кој е на позајмица за Баерн, сака да остане во клубот од Минхен.

Баварците го изнајмија 27-годишниот Бразилец од Барселона минатото лето. Баерн има опција да го откупи договорот на фудбалерот за 120 милиони евра.

– Се чувствувам многу пријатно тука. Планирам да останам овде најмалку една година. Фокусиран сум на мојот престој овде. Ако се оди добро, би сакал да останам во Баерн, изјави Кутињо.

Оваа сезона Бразилецот има одиграно 18 натпревари, постигнато три гола и пет асистенции.

Би можело да ве интересира

Алаба ја одби понудата на Баерн за нов договор

Ана Ололовска

Румениге: Мора да го завршиме шампионатот, дури и ако следната сезона не започне пред зимата

Ана Ололовска

Ноер бара договор со Баерн до 2025 година кога тој ќе има 39 години

Ана Ололовска

Борусија Дортмунд денеска ќе продолжи со тренинзите

Ана Ололовска

Баерн го дава Алаба и 50 милиони фунти за Сане

Ана Ололовска

Шалке се интересира за Тодибо од Барселона

Ана Ололовска