Кутаноски на Медитеранските игри на плажа во Пескара

Од:

Македонскиот репрезентативец Никола Кутаноски в недела ќе настапи на првите Медитерански игри на плажа кои се одржуваат во Пескара, Италија, информира Триатлон федерацијата на Македонија.

dobivaj vesti na viber

– Нашиот триатлонец Кутаноски настапува во дисциплината акватлон која се состои од трчање 2.200 метри, пливање 1.000 метри и повторно пливање 2.200 метри, соопшти Триатлон федерацијата.

Настапот на Кутаноски во Пескара, се нагласува во соопштението,  е во соработка и со целосна покриеност и поддршка од Македонскиот олимписки комитет.

Би можело да ве интересира

Димовски победник на Белградскиот спринт триатлон

Ана Ололовска

Игор Димовски добитник на наградата „13 Ноември“

Катерина Павлова-Николовска

Британки суспендирани од селекцијата за Олимпијадата затоа што целта на триатлон трка ја минале држејќи се за раце

А1он

Европски јуниорски триатлон куп викендов во Охрид

Михајловски: Да организираме триатлон натпревари со кои ќе се гордееме

Ана Ололовска

Прва триатлонска трка и посебен сообраќаен режим околу ВИП Арена „Борис Трајковски“

Ана Ололовска