Куман по телефон му јавил на Суарез дека не му е потребен во новата сезона

Од:

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, ќе го напушти клубот ова лето. Според новинарот Херард Ромеро, новиот главен тренер на Каталонците, Роналд Куман, телефонски контактирал со Уругваецот и го известил дека не смета на неговите услуги, и покрај тоа што е под важечки договор.

dobivaj vesti na viber

Куман ја презеде Барса во текот на летото, заменувајќи го Кике Сетиен. Претходно, самиот Суарез изјави дека нема да ги напушти Каталонците.

Беше објавено дека за 33-годишниот Уругваец е заинтересиран неговиот поранешен клуб Ајакс, кој нуди 15 милиони евра.

Суарез ги брани боите на Барса уште од 2014 година. Минатата сезона тој постигна 21 гол и седум асистенции на 38 натпревари во сите натпреварувања.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Монтевидео се „тресеше“ – Суарез по 16 години повторно стрелец за Насионал

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска