Куман ја пофали Барселона за играта во одбрана против Динамо Киев

Од:

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, го пофали својот тим за изданието во одбрана на натпреварот од 3. коло на Лигата на шампионите против Динамо Киев (1:0).

– Нашата одбрана заврши одлична работа, Динамо не можеше да создаде ниту еден опасен момент. Се разбира, моравме да постигнеме повеќе, бидејќи резултатот 1:0 е секогаш ризичен до крајот на натпреварот, но дејствувавме добро без топка и игравме интензивно, истакна Куман.

Барселона е трета во Е-групата со три бода на три натпревари, Динамо Киев е на последната, четврта позиција со еден бод.

На првите две места се Баерн Минхен со девет и Бенфика со четири бода.

Би можело да ве интересира

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија, каде секогаш се чувствував посебно

Ана Ололовска

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

Ана Ололовска

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Ана Ололовска

Коронавирусот повторно ги затвора стадионите, Лајпциг без публика во Лигата на шампиони

Катерина Павлова-Николовска

Клоп: Одигравме речиси совршен натпревар

Ана Ололовска