Куман: Црвениот картон на Пике е престрога казна

Од:

Тренерот на Барселона, Роналд Куман не е задоволен од исклучувањето на Пике на вчерашниот натпревар со Ференцварош во Лигата на шампионите.

– Среќен сум, бидејќи имаше моменти кога игравме многу добар фудбал. Најдоброто од натпреварот беа првите 25 минути. Покажавме дека имаме многу добри играчи во нападот кои можат да ги покажат своите вештини. Меси направи две асистенции. Што се однесува до црвениот картон на Пике, ќе кажам дека е престрога казна. Исклучувањето беше претерано. Но, треба да се забележи и како тимот играше со фудбалер помалку, нагласи Куман.

Барселона победи со 5:1, последните два гола ги постигна со играч помалку.

Би можело да ве интересира

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

Ана Ололовска

Зидан: Повторно не примивме гол и тоа ме радува

Ана Ололовска

Реал му нуди на Васкез договор од пет милиони евра

Ана Ололовска

Меси само што не го продолжил договорот со Барселона, тврдат локални медиуми

Жарко Настоски

Драматично на врвот во шпанската Примера по киксот на Атлетико Мадрид

Ана Ололовска

Куман: УЕФА не обрнува внимание на бројот на натпревари што ги играат играчите, само парите се важни за нив

Ана Ололовска