Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Од:

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сумираше впечатоците од натпреварот против Јувентус во рамките на 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, кој заврши со голем пораз за каталонскиот тим (0:3).

– Поразот беше резултат на првите 25 минути од натпреварот. Почнавме лошо, со страв, ни недостасуваше агресија. Се чинеше како да сме излегле со цел да не загубиме. Одигравме нездраво во одбраната, го загубивме мечот во првиот половина час. Не игравме на нашето вообичаено ниво. Но, нашата форма во Лигата на шампионите беше добра. Овој пораз е по наша, сопствена вина. Во првиот половина час сè тргна наопаку. Претходно игравме против Јувентус и изгледавме добро. Ова е неопходна лекција за нас. Противникот влезе во игра со многу подобар став, истакна Куман.

Барселона исто како и Јувентус Г-групата ја заврши со пет победи и еден пораз и како второпласирана се пласира во плејофот на Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Гледајќи го Баерн, не сме фаворити во ЛШ

Ана Ололовска

Реал е првиот клуб со 100 натпревари во плејофот од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Ана Ололовска

Мбапе го надмина Зидан по број на голови во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија и Нејмар не се во комбинација за натпреварот со Барселона

Ана Ололовска