Кулушевски во јануари се сели во Арсенал

Од:

Премиерлигашот Арсенал планира во зимскиот преоден рок да ги засили своите редови со шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), јавија денеска британските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Медиумите наведуваат дека делегација на Арсенал планира да замине за Италија за да го договори трансферот и оти клубот од Лондон е подготвен да понуди обесштетување од 30 милиони евра. Останува отворено прашањето дали тоа ќе биде прифатливо за италијанскиот клуб, кој за Кулушевски бара 40 милиони евра.

Јувентус го донесе Кулушевски во своите редови во 2020 година од Аталанта во трансфер вреден 35 милиони евра, но со доаѓањето на тренерот Масимилијано Алегри, шведскиот репрезентативец не е во прв план.

Би можело да ве интересира

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

Катерина Павлова-Николовска

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

А1он

Артета: Среќен сум во Арсенал

А1он

Арсенал во серија од седум натпревари без пораз

ВИДЕО: Се кренаа и навивачите на Арсенал, бараат од газдата да го продаде клубот по фијаското со Суперлигата

Жарко Настоски