Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Од:

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да го напушти тимот во случај да не се обезбеди учество во Лигата на шампионите на крајот на сезоната 2020/21, објави на својот Твитер новинарот Николо Шира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, Манчестер јунајтед и Евертон се заинтересирани за 29-годишен Сенегалец.

Објавено е дека „наполитанците“ сакаат да добијат 60 милиони евра во случај на продажба на фудбалерот.

Во сезоната 2020/21, Кулибали одигра 31 натпревар за Наполи, постигнувајќи еден гол. Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 50 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска

Пиоли: Против Јувентус покажавме дух на пожртвуваност

Ана Ололовска

Лукаку: На Серија А и се потребни играчи од типот на Ибрахимовиќ и Роналдо

Ана Ололовска

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Азар се смееше со играчите на Челзи по поразот на неговиот тим

Ана Ололовска