Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Од:

По завршување на натпреварот од првата македонска фудбалска лига, Вардар-Македонија Ѓорче Петров кој гостите го добија со резултат од 0:2, надвор од теренот „Петар Милошоски“ во Ново Лисиче настана крвава тепачка помеѓу навивачите на овие две екипи.

Полицијата веднаш интервенираше, а по кратко време на повик од очевидците на настанот, пристигна и екипа на брзата помош.

Има повредени лица, но засега не се знае точната бројка на повредените.

Би можело да ве интересира

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он

Скопјанец натепал полицајци

А1он

(ВИДЕО) Млади со боксови и клоци натепани сред Скопје: На кого му се правиш мафијаш?

А1он

ВИДЕО: Тепачка на јавната презентација на ДУП-от за Трнодол

Кристијан Ландов

Во гаража претепан Илија Тозија, ексдиректор во фирмите поврзани со Мијалков

Мери Јордановска