Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Од:

По завршување на натпреварот од првата македонска фудбалска лига, Вардар-Македонија Ѓорче Петров кој гостите го добија со резултат од 0:2, надвор од теренот „Петар Милошоски“ во Ново Лисиче настана крвава тепачка помеѓу навивачите на овие две екипи.

Полицијата веднаш интервенираше, а по кратко време на повик од очевидците на настанот, пристигна и екипа на брзата помош.

Има повредени лица, но засега не се знае точната бројка на повредените.

Би можело да ве интересира

Рибар од Миравци се удави во Вардар

А1он

ВИДЕО: Тимјаничка Река надојдена во Неготино, водата е на половина метар од мостовите

А1он

Тепачки во Тетово поради сообраќајни расправии

А1он

Саша Ќириќ се обидува да му помогне на Вардар преку врски со Феликс Магат

А1он

ВИДЕО: Освен во Охрид и во базените, спас од горештините се бара и во Вардар

Искра Манојлоска

Две деца нападнати во Карпош

Ландов