Крстевски следните две сезони во дресот на МЗТ

Од:

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Бојан Крстевски е новото засилување за МЗТ Скопје, откако денеска и официјално потпиша двегодишен договор со тимот од Аеродром.

Крстевски (30) кариерата ја почна во Работнички, по што има играно и за Центар, Вардар, Торус и Кожув, а во периодот од 2012 до 2015 година настапуваше за грчка Кавала. Веќе има две шампионски титули за себе (2009 и 2018 година).

Во текот на вчерашниот тимот на Ѓорѓи Кочов се засили со Кристијан Николов, а претходно нови договори со МЗТ потпишаа Андреј Магдевски и Андреј Маслинко, додека во тимот за следната сезона ќе останат Дамјан Стојановски, Марко Симоновски и Ранко Мамузиќ.

Би можело да ве интересира

Евробаскет: Дамjан Стојановски пред сите!

Ана Ололовска

Аеродромци гневни на одлуката на КФМ: Правдата ќе ја бараме на суд!

А1он

Остра реакција на МЗТ по предлогот на федерацијата за крај на сезоната без да се прогласи шампион

А1он

МЗТ Скопје нема да користи субвенции и донира 100.000 денари за борбата со Ковид-19!

Ана Ололовска

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје ја прекина соработката со Радуловиќ и со Морнар

Ана Ололовска