Крос ја заврши репрезентативната кариера

Од:

Играчот за врска на Реал Мадрид и Германија, Тони Крос повеќе нема да игра за националниот тим, информира „Марка“, повикувајќи се на германски „Билд“.

Натпреварот од осминафиналето на ЕВРО 2020 против Англија (0:2) беше последен за 31-годишниот фудбалер во репрезентативниот дрес.

Се очекува деновиве Крос официјално да објави пензионирање во националниот тим.

За потсетување, фудбалерот игра за репрезентацијата на Германија од 2010 година. Тој е светски шампион во 2014 година. Покрај тоа, тој има бронзен медал од СП 2010 и две трети места со Германија на Европските првенства.

Би можело да ве интересира

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Ана Ололовска

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

А1он

Баерн Минхен донесе хрватски тинејџер

Ана Ололовска

Авионот со германските репрезентативци принудно слетал во Шкотска

Ана Ололовска

Боатенг за Алаба кој го бакна амблемот на Реал: Не правете врева, секој знае колку му значи Баерн на Давид

Ана Ололовска

Камавинга потпиша за Реал Мадрид

А1он