Кристијано со ново големо достигнување

Од:

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А.

Кристијано ова го направи по втор пат во својата кариера откако тој веќе забележа слично достигнување во Реал Мадрид во ноември 2014 година.

При успехот над Фросиноне (3:0) Роналдо асистираше на Пауло Дибала, а во средината на вториот дел го оформи конечниот резултат.

Кристиjано е лидер кај стрелците во Калчото со 19 гола и 9 асистенции.

Би можело да ве интересира

Јувентус му го честиташе 35. роденеден на Роналдо: Тој одамна го надмина тоа што може да се опише со зборови

Ана Ололовска

“Јувентус” подготвува рекордна понуда за Ван Дајк во текот на летото

Роналдо со ново големо постигнување по вчерашниот „хет-трик“

Курзава се предложи на Јувентус

А1он

Тројца фудбалери ја надминаа границата од заработени 100 милиони долари за 2019 година

Јувентус и ПСЖ преговараат за размена за Емре Џан и Паредес

Ана Ололовска