Кристијано Роналдо во ПСЖ за 100 милиони евра?

Од:

Според пишувањата на италијанскиот спортски дневник „Ла Газета дело спорт“, францускиот фудбалски вицешампион ПСЖ е спремен да му понуди 100 милиони евра на Реал Мадрид за португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо, како и тоа дека челниците на овие клубови веќе се сретнале за да разговараат на таа тема, а се споменува и преминување на Жозе Мурињо, тренерот на Реал, во ПСЖ.

dobivaj vesti na viber

Наводниот состанок го организирал Хорхе Мендес, менаџерот на Кристијано Роналдо и Мурињо.
Клубот од главниот француски град, кој е финансиран од катарскиот шеик Насер Ал-Хелаифи, е спремен да ги прифати финансиските услови на Кристијано Роналдо, кој бара годишна плата од 18 милиони евра, што е за четири милиони повеќе од она што му го нуди Реал, а со тоа Португалецот би бил најплатениот играч во ПСЖ бидејќи Златан Ибрахимовиќ има примања од 14,5 милиони евра годишно.

Што се однесува до Мурињо, „Газета“ пишува дека неговото заминување во Париз зависи од Роналдо.
За да го наговори Реал на продажба на Роналдо и Мурињо, Мендес на располагање го има неверојатниот колумбиски напаѓач Радамел Фалкао, сегашен член на Атлетико, кому исто така му е менаџер, а кој би можело да премине во Реал за оштета од 70 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 × 1 =