Кристијано го информирал Јуве за неговите планови

Од:

Најважниот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо изрази подготвеност да остане во клубот уште две сезони, пренесува „Тутопорт“, со база во Торино.

Ова значи дека тој ќе го исполни неговиот договор, кој истекува во летото 2022 година. Тогаш Португалецот ќе има 37 години.

На тој начин Кристијано сака да го смири раководството дека не размислува за заминување откако се појавија гласини за интерес на Пари Сен Жермен.

Напаѓачот се уште е во родната земја, чекајќи информации за можен датум за продолжување на тренинзите во Серија „А“.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он