Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Од:

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство.

Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите.

Во Ла Лига, клубот од Мадрид нема пораз од 8 март кога загуби од Бетис (1:2).

Потоа, по продолжението од минатата сезона, прекината од пандемијата на коронавирусот, Реал Мадрид немаше пораз во Примера 15 натпревари, со освоени 13 победи, вклучително и 10 по ред, и двапати ремизираше.

Би можело да ве интересира

Барселона е незадоволна од формата на Пјаниќ

Ана Ололовска

Бока јуниорс ја тужи Барселона

Ана Ололовска

Дембеле загубил цели 14 топки во првото полувреме против Хетафе

Ана Ололовска

Интересен податок за поразите на Реал и Барса

Ана Ололовска

Барселона и Реал Мадрид го сакаат Фернандеш

Ана Ололовска

Тер Штеген го пропушта „Ел Класико“

Ана Ололовска