Крај на кошаркарската сезона во Првата лига без да се прогласи шампион

Од:

Кошаркарската федерација на Северна Македонија денеска соопшти дека е донесена одлука за завршување на Првата лига во машка конкуренција без да се прогласи шампион.

Одлуката со убедливо мнозинство поминала на гласањето на Управниот одбор.

Нема да има испаѓање во понизок ранг, додека две екипи од Втората лига ќе бидат нови прволигаши следната сезона.

Останува да се види реакцијата на лидерот на табелата до прекинот на првенство, тимот на МЗТ Скопје Аеродром, кој најави напуштање лигата при ваков епилог.

Би можело да ве интересира

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

Ана Ололовска

Маслинко останува во МЗТ, потпишани договори со Бакоч и Радуловиќ

Ана Ололовска

Радуловиќ повеќе не е тренер на Вардар

Ана Ололовска

Даскаловски нов тренер на МЗТ Скопје Уни Банка

Ана Ололовска

Ѓуроски не останува во Евре

Ана Ололовска

Тодоров: За подобра резултат ни фалеа само три тројки

Ана Ололовска