Ковач смета дека Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

Од:

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите.

dobivaj vesti na viber

– Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи Тотенхем. Ова мора да го имаме на ум. Нивните фанови ќе дадат силна поддршка. Ќе биде тежок натпревар, но ние сакаме да го победиме, изјави Ковач.

Натпреварот Олимпијакос – Баерн Минхе се игра вечер во Атина со почеток во 21 часот.

По две кола во Б-групата, Баерн е лидер со 6 бода, Црвена ѕвезда и Олимпијакос имаат по 3, Тотенхем е последен со 1 бод.

Би можело да ве интересира

Левандовски: Ние сме најголемите фаворити во ЛШ

А1он

Виљареал ја совлада Аталанта за осминафинале во ЛШ

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Ана Ололовска