Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Од:

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години.

Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша.

Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3.

Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш во квалификациите за СП во 1994 година, играчот на Сан Марино, Дејвид Гуалетиери го погоди англискиот гол во осмата секунда.

Би можело да ве интересира

Кејн вети: Ќе играм на ЕП 2020

Ана Ололовска

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Драган Поповски

Жрепката за фудбалското ЕП 2020 се чека и кај нас

Ана Ололовска

Телеграф: Шкотска може да ја замени Русија на Еуро 2020

Ана Ололовска

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Ана Ололовска

Познати 20 учесници на ЕУРО 2020, остануваат уште четири места

Ана Ололовска