Коронавирусот не го одмина ни европскиот шампион Баерн, Гнабри е позитивен

Од:

МФудбалерот на Баерн Минхен, Серж Гнабри е позитивен на коронавирусот и ќе го пропушти утрешниот натпревар против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, објави германскиот клуб.

Клубот изјави дека Гнабри е добро и дека тој во моментов е во изолација дома.

Тој е првиот играч на Баерн кој е позитивен на вирусот.

Покрај мечот со Атлетико, Гнабри ќе го пропушти и претстојниот дуел против Ајнтрахт во Бундеслигата.

Тој ги започна сите дуели од почетокот на новата сезона во германскиот шампионат, а постигна „хет-трик“ на отворањето на сезоната против Шалке.

Би можело да ве интересира

Речиси 700 починати од Ковид-19 во Британија – најмногу во последните шест месеци

Жарко Настоски

Ветеринарен експерт на СЗО сака повторно да ги испита првите случаи на Kовид во Вухан

Жарко Настоски

Кон: Ситуацијата во Србија е критична, мерките во секој случај беа задоцнети

Жарко Настоски

СЗО: Да се одложат празничните собири низ Јужна и Северна Америка

Жарко Настоски

704 новозаразени и деветмина починати од Ковид-19 последните 24 часа

Жарко Настоски

Хрватска: Новите рестриктивни мерки ќе траат најмалку до Божиќ, вели премиерот Пленковиќ

Жарко Настоски