Коронавирус во Манчестер јунајтед

Од:

Неколкумина фудбалери и членови на клупскиот персонал на Манчестер Јунјатед се заразени с коронавирус, објави премиерлигашот.

dobivaj vesti na viber

Клубот наведе дека сите заразени се испратени во изолација, а за целата ситуација е известено раководството на Премиер лигата.

Остатокот од екипата во неделата тренираше индивидуално.

Јунајтед во саботата го победи Норич со 1-0, а сите во екипата кои патуваа на тој гостински натпревар беа негативни на тестирањата.

Манчестер Јунјатед во вторник го очекува премиерлигашки натпревар против Брентфорд.

Би можело да ве интересира

Уапсен е Мејсон Гринвуд, осомничен за силување и за напад

ВИДЕО: Почна истрга против Гринвуд, неговата девојка со видео го обвини за насилство

Катерина Павлова-Николовска

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Манчестер јунајтед објави дека извршниот директор Арнолд ќе го замени Вудворд на чело на клубот

А1он

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

Ана Ололовска