Контејнери на екипите на Формула 1 пристигнаа во олимписко Сочи

Од:

Контејнерите на екипите од Формула 1 пристигнаа во Сочи во пресрет на трката за Големата награда на Русија, пренесува официјален Твитер на „Сочи Аутодром“.

Руската етапа на „Кралската трка“ ќе се одржи по шести пат. Претходните пет пати победија пилотите на Мерцедес: три пати Луис Хамилтон и по еднаш Нико Розберг и Валтери Ботас.

Руското Гран-при 2019 ќе се одржи од 27 до 29 септември.

Би можело да ве интересира

Алонсо се враќа во Формула 1?

А1он

Саинс: Нема да бидам втор пилот во Ферари, немам таков услов во договорот

Ана Ололовска

Раководител на „Формула 1: Ако пилот или членот на тимот биде позитивен на коронавирус, трката нема да биде откажана

Ана Ололовска

Сезоната во Формула 1 почнува на 5 јули

Ана Ололовска

Во Формула 1 може да се заменат квалификациите со куси трки

Ана Ололовска

Рено останува во Формула 1

А1он