Конте задоволен од почетокот на сезоната на Интер во италијанскиот шампионат

Од:

Тренерот на Интер Антонио Конте ја коментираше победата над Милан (2:0) во натпреварот од четвртото коло на италијанскиот шампионат.

Тешко е да се предвиди победникот на дербито, но ние направивме одлична работа. Ова е заслужена победа, со која им честитам на нашите навивачи. Задоволен сум од тоа како ја започнавме сезоната во првенството. Настапот во Лигата на шампионите малку го помати впечатокот. Сепак, нашиот тим има своја идеја која ќе с естремиме да ја исполниме, изјави Конте.

Интер под негово водство има максимални 12 бода по првите четири натпревари во Серија А.

Во Лигата на шампионите Интер стартуваше со нерешен резултат против Славија.

Би можело да ве интересира

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска