Конте продолжи со Јувентус

Од:

Тренерот на Јувентус, Антонио Конте потпиша нов три годишен договор со Старата Дама според кој во Торино ќе остане во јуни 2015 година.

42-годишниот тренер му го донесе Скудетото на Јувентус без ниту еден загубен натпревар.

Раководството на Јувентус задоволно од перформансите на Конте одлучи да го продолжи неговиот договор до 2015.

„Ова дефинитивно е добар ден бидејќи дава продолжување на мојот сон”, изјави Конте по потпишувањето на договорот.

Би можело да ве интересира

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Ана Ололовска

Интер по 19. пат стана шампион на Италија

Ана Ололовска

Италијанските фудбалери ќе се вакцинираат пред Европското првенство

Ана Ололовска

Финалето на Купот на Италија ќе се одржи со гледачи

Ана Ололовска

Leave a Comment

14 + 10 =