Конте подготвен да го тренира Манчестер јунајтед, но сака тригодишен договор

Од:

Италијанскиот фудбалски тренер Антонио Конте останува приоритетна опција на Манчестер јунајтед во случај на отпуштање на Оле Гунар Солскјер.

Според новинарот Николо Шира, Италијанецот се согласува да го води тимот, но сака да потпише тригодишен договор.

Раководството на Манчестер јунајтед се очекува во блиска иднина да донесе одлука за иднината на Солскјер.

Англиските медиуми шпекулираат дека Норвежанецот сигурно ќе добие отказ, особено по поразот од Ливерпул во неделата на домашен терен со убедливи 5:0.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска