Конте: Интер заслужи повеќе, Јувентус не создаде скоро ништо

Од:

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги кажа впечатоците по поразот од Јувентус (1:2) во првото полуфинале од Купот на Италија.

– Всушност, ние сторивме сè сами. Јувентус искористи две наши едноставни грешки за да постигне голови. Треба подобро да ги реализираме шансите, создадовме многу од нив. Против Јувентус, ваквите шанси треба да се искористат. Настапот беше одличен, само резултатот беше слаб. Ова е многу разочарувачко, заслуживме многу, многу повеќе од она што се појави на крајот. Јувентус не создаде скоро ништо, не се сеќавам дека Хандановиќ имаше интервенции, рече Конте.

Реваншот е закажан за 9 февруари во Торино.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска