Конте доби понудата да биде стручен коментатор на натпреварите од Лигата на шампионите

Од:

Поранешниот тренер на Интер, Јувентус и италијанската репрезентација Антонио Конте може привремено да го промени полето на активност.

„Скај Спорт Италија“ го поканува 51-годишниот фудбалски стручњак да стане експерт на нивниот канал. Преговорите се во напредна фаза.

Конте се очекува да работи за натпреварите од Лигата на шампионите. Тренерот е заинтересиран за овој предлог.

Конте летово го напушти Интер, откако на „нероаѕурите“ им донесе шампионска титула по пауза од 11 години.

Би можело да ве интересира

Де Лаурентис е подготвен да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

Ана Ололовска

Солскјер во одбрана на Лингард чија грешка доведе до пораз на Манчестер јунајтед кај Јанг Бојс

Ана Ололовска

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Ана Ололовска

Дибала: Важно е што победивме во Малме по лошиот старт на сезоната во Серија А

Ана Ололовска

Возбудлив почеток на групната фаза во ЛШ, Јунајтед поразен, реми со четири пенали во Севиља

Ана Ололовска

Гасперини: Оваа сезона Аталанта има потешка група во Лигата на шампионите

Ана Ололовска