Конте демантира преговори со Арсенал

Од:

Шпекулации се наводите дека Антонио Конте е во преговори да седне на клупата на премиерлигашот Арсенал, пренесуваат италијанските медиуми, повикувајќи се на менаџерскиот тим на 52-годишниот фудбалски стратег.

Конте е без тренерски ангажман од минатото лето, кога неочекувано по недоразбирање со клупското раководство го напушти кормилото на Интер, откако минатата сезона им ја донесе на „нероаѕурите“ првата шампионска титула по пауза од една деценија.

Конте е цврст во одлуката да одмори од фудбалот и во оваа фаза не води преговори со ниту еден клуб, наведуваат италијанските медиуми, по информациите, кои овој месец се појавуваат во повеќе европски медиуми дека поранешниот тренер на Интер ќе го наследи Микел Артета во Арсенал.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите на итен состанок изразија незадоволство од купувањето на Њукасл од инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Ана Ололовска

Деветнаесет тимови од Премиер лигата не се задоволни од продажбата на Њукасл на инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Ченгиз: Преземањето на Њукасл е срам за англискиот фудбал

Предраг Петровиќ

Саудискиот престолонаследник Бин Салман го купи премиерлигашот Њукасл

А1он

Погба ќе стане еден од најплатените играчи во историјата на Премиер лигата

Ана Ололовска