Комплетен распоред на Мундијалот во Катар

Од:

Остануваат уште осум дена до почетокот на 22. Светско првенство во фудбал, според многумина најважниот спортски настан во годината, Топспорт ви го пренесува комплетниот распоред, на натпреварите во Катар.

Светското првенство, на 20.ноември од 17 часот, на стадионот Ал-Бајт во градот Ал-Кор, ќе го отворат домаќинот Катар и Еквадор.

Според обложувалниците, најголем фаворит е Бразил, а потоа следат Аргентина, Шпанија, Холандија, Германија, Франција…

Подолу можете да го погледнете комплетниот распоред и термините на сите натпревари:

ГРУПА А

1. коло – 20. ноември

Катар – Еквадор 17ч

21.ноември

Сенегал – Холандија 11ч

2. коло, 25.ноември

Катар – Сенегал 14ч

Холандија – Еквадор 17ч

3. коло, 29.ноември

Еквадор – Сенегал 16ч

Катар – Холандија 16ч

ГРУПА Б

1. коло, 21. ноември

Англија – Иран 14ч

САД – Велс 20ч

2. коло, 25. ноември

Велс – Иран 11ч

Англија – САД 20ч

3. коло, 29.ноември

Велс – Англија 20ч

Иран – САД 20ч

ГРУПА Ц
1. коло, 22.ноември

Аргентина – Саудиска Арабија 11ч

Мексико – Полска 17ч

2. коло, 26.ноември

Полска Саудиска Арабија 14ч

Аргентина – Мексико 20ч

3. коло, 30.ноември

Аргентина – Полска 20ч

Саудиска Арабија – Мексико 20ч

ГРУПА Д

1. коло, 22. ноември

Данска – Тунис 14ч

Франција – Австралија 20ч

2. коло, 26.ноември

Тунис – Австралија 11ч

Данска – Франција 17ч

3. коло, 30.ноември

Австралија – Данска 16 ч

Франција – Тунис 16ч

ГРУПА Е

1. коло, 23.ноември

Германија – Јапонија 14 ч

Шпанија – Костарика 17ч

2. коло, 27. ноември

Јапонија – Костарика 11ч

Шпанија – Германија 20ч

3. коло, 1.декември

Јапонија – Шпанија 20ч

Костарика – Германија 20ч

ГРУПА Ф

1. коло, 23. ноември

Мароко – Хрватска 11ч

Канада – Белгија 20ч

2. коло, 27.ноември

Белгија – Мароко 14ч

Хрватска – Канада 17ч

3. коло, 1.декември

Хрватска – Белгија 16 ч

Канада – Мароко 16ч

ГРУПА Г

1. коло, 24.ноември

Швајцарија – Камерун 11ч

Бразил – Србија 20ч

2. коло, 28.ноември

Камерун – Србија 11 ч

Бразил – Швајцарија 17ч

3. коло, 2 декември

Србија – Швајцарија 20ч

Камерун – Бразил 20ч

ГРУПА Х

1. коло, 24.ноември

Уругвај – Јужна Кореја 14ч

Португалија – Гана 17ч

2. коло, 28.ноември

Јужна Кореја – Гана 14ч

Португалија – Уругвај 20ч

3. коло, 2.декември

Гана – Ургувај 16ч

Јужна Кореја – Португалија 16 ч

ОСМИНА-ФИНАЛЕ

3. декември

1A – 2Б 16:00 часот

1Ц – 2Д 20h

4.декември

1Д – 2Ц 16 часот

1Б – 2A 20h

5. декември

1Е – 2Ф 16:00 часот

1Г – 2Х 20h

6 декември

1Ф – 2Е 16:00 часот

1Х – 2Г 20h

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ

9. декември

1Е/2Ф – 1Г/2Х (ПАР 1) 16 часот

1A/2Б – 1Ц/2Д (ПАР 2) 20ч

10. декември

1Ф/2Е – 1H/2G (ПАР 3) 16 часот

1Б/2A – 1Д/2Ц (ПАР 4) 20ч

ПОЛУФИНАЛЕ

13.декември

ПАР 1 – ПАР 2 20ч

14.декември

ПАР 3 – ПАР 4 20ч

НАТПРЕВАР ЗА ТРЕТО МЕСТО

17.декември – 16 часот

ФИНАЛЕ

18. декември – 16 часот Лусаил

Извор: Тоспорт

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата