Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

dobivaj vesti na viber

– Златан, каков играч! Го видов како се бори по повредата. Тој излезе и постигна гол во својот прв натпревар. Сака исклучителни моменти. Ибрахимовиќ е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот. Ја вади последната капка од своето тело, изјави Клоп.

Ливерпул утревечер ќе игра со Милан во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите, а настапот на Ибрахимовиќ за гостите од Милано е неизвесен поради повреда.

Во Б-групата се и екипите на Атлетико Мадрид и Порто.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Папата Франциск и Ибрахимовиќ разменија книги

Ана Ололовска

Четириесетгодишниот Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

Клоп: Њукасл ќе стане фудбалска велесила

А1он

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

Катерина Павлова-Николовска