Клоп за трансферот на Кутињо во Барса: Немавме шанси против нив

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за деталите за трансферот на играчот од средниот ред Филипе Кутињо во Барселона.

– Од првата секунда ја почитував одлуката на Филипе. Неколку недели порано, со него беше потпишан нов договор, но против Барса немавме никакви шанси. Беше тешко за нас, затоа што немаше многу опции. Заради повреда го загубивме Адам Лалана, па во краток временски период изгубивме двајца играчи. Покрај тоа, беше невозможно да се реши нашиот проблем на трансфер пазарот. Ливерпул немаше време да потпише новодојденци. Кутињо не го форсираше трансферот, и беше навистина кул, така што следниот трансфер прозорец мораше да се биде искрен и да му се дозволи да оди, рече Клоп.

Кутињо се пресели во Барселона зимата 2018 година за 120 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Модриќ раскажа за најголемиот скандал помеѓу Кристијано и Мурињо

Ана Ололовска

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од КОВИД-19

Ана Ололовска

Сетиен инсистира на привлекување на Пјаниќ

Ана Ололовска

Навивачи на стадионите во Англија најрано на почетокот на следната сезона

Ана Ололовска

Агентот на Бејл отфрли враќање на Велшанецот во Премиер лигата

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед му понуди на Наполи 80 милиони евра за Кулибали

Ана Ололовска