Клоп се надева дека фудбалот пред празни трибини ќе се игра само неколку месеци

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се надева дека фудбалот без гледачи на стадионите ќе биде само неколку месеци.

dobivaj vesti na viber

– Секако дека сите ние сме започнале да играме фудбал без навивачи и ја сакавме оваа игра не заради атмосферата на стадионот. Сепак, знаеме дека играњето со навивачи е вистински фудбал, но сега ако не можеме да играме во овој формат во следниот период, ќе издржиме, со надеж дека тоа ќе биде само неколку месеци.

Викендов по двомесечна пауза продолжи првенството во Германија, а продолжението на Премиер лигата можно е да се случи во јуни.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Ландов

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери