Клоп призна дека не му се допаднал Мане на нивната прва средба

Од:

Менаџерот на европскиот и светски клупски шампион Ливерпул – Јирген Клоп, призна за британски „Дејли мејл“ дека не му се допаднал напаѓачот Садио Мане на нивната прва средба пред многу години, кога Сенегалецот беше во Салцбург, а Клоп во Борусија Дортмунд.

– Се сетив на нашата прва средба со Садио.Тој беше во Дортмунд.Тој беше навистина младо момче што стоеше таму. Неговата бејзбол капа беше намерно ставена на криво и ја имаше таа руса црта на косата, што ја има сега. Тој беше како рапер,кој само што започнуваше, вели Клоп.

Тој вели дека не сакал да го земе во својот состав во тој период.

– Нашиот тим не беше лош тогаш. Ми требаше некој што може да издржи да не биде стартер уште од почеток, некој што би можел да го развивам. Јас би рекол дека имам многу добар прв впечаток за луѓето, но тогаш згрешив. Ја следев неговата кариера после тоа и тој продолжи со успеси во Салцбург. Во Саутемптон тој едноставно доминираше, рече менторот.

Би можело да ве интересира

Распоред на натпревари од полуфиналето во бундеслигата

А1он

Баерн на гостински терен го победи Дортмунд со минимални 1:0

А1он

Вагнер може да биде разрешен од тренерската функција во Шалке

А1он

По долго време вечерва, Баерн и Дортмунд ќе ги одмерат своите сили

А1он

ФФМ со нови предлози за овогодинешната сезона

А1он

Гостинските екипи поуспешни во саботните попладневни бундеслигашки средби

А1он