Клоп: Ливерпул сè уште не е шампион, треба да работиме напорно

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, побара од неговите избраници да не се опуштаат кога е во прашање борбата за на титулата во Премиер лигата, иако црвените имаат огромна предност пред конкурентите.

– Убаво е да се размислува за тоа, но сè уште не сме шампиони и тоа го знаеме. Знаеме дека сме многу блиску, но работата не е завршена. Сè уште не сме шампиони. Ливерпул мора да игра и да победи и на следните натпревари. Не сакаме да престанеме да победуваме по два или повеќе натпревара. Треба да работиме многу напорно, изјави Клоп.

По 29 рунди во Англиското фудбалско првенство, Ливерпул е лидер пред второпласираниот Манчестер сити со 25 бода предност.

Би можело да ве интересира

Алкантара се договори со Ливерпул

Ана Ололовска

Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Ана Ололовска

Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

Ана Ололовска

Арсенал преговара со Реал за Себаљос

Ана Ололовска

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска

Два пораза го делат Челзи до повторувањето на анти-рекордот во ерата на Абрамович

Ана Ололовска