Клоп информира за повредата на Мане

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека напаѓачот Садио Мане има повреда во првото коло од групната фаза против Ајакс.

– Садио веќе неколку дена има проблем со ногата. Кога Мане не игра, тогаш неговата нога е завиткана во мраз. Тој има болка, но генерално повредата му дозволува да игра, кажа Клоп во изјава за англиските медиуми.

Во сезоната 2020/21, 28-годишниот Сенегалец одигра шест натпревари за Ливерпул и постигна четири гола.

Би можело да ве интересира

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Ана Ололовска

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ана Ололовска

Клоп: Невозможно е да се освојат 100 бода оваа сезона, дури и 87 е нешто далечно

Ана Ололовска

„Сан“: Сити ќе се обиде да го ангажира Меси во јануари

Ана Ололовска

Гомез верува дека ќе се врати посилен по повредата на коленото

Ана Ололовска

Евертон заинтересиран за Иско

Ана Ололовска