Клоп: Ги заслуживме трите бода од дуелот со Челзи

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е задоволен од победата над Челси (2:1) во натпреварот од 6. коло на шампионатот на Англија.

Според Германецот, неговиот тим ги заслужил трите бода.

– Првото полувреме беше напорно за нас. Постигнавме два прекрасни гола, можевме да постигнеме веднаш по паузата уште неколку. Заработивме три бода, иако во Лондон тешко е да се победи. Сè уште не сме освоиле ништо, поминаа само шест натпревари. Треба да бидете подготвени за сите ривали. Секој сака да нè победи. И ние треба да го направиме она што мора да го сториме, изјави Клоп.

Ливерпул има одличен старт во премиер лигата со максимални шест победи и 18 бода по првите шест кола.

Би можело да ве интересира

Марез: Сега е време Манчестер сити да ја освои Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Ана Ололовска

Њукасл е во преговори со Барселона за трансфер на Кутињо

Ана Ололовска

Следната сезона во Премиер лигата е предвидено да започне кон средината на септември

Ана Ололовска

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Агуеро останува во Манчестер Сити

А1он