Кливленд не најде решение за Ленард

Од:

Предвдоени од Кавај Ленард тимот на Лос Анџелес клиперс рано утрово го совлада Кливленд кавалирс со 25 поени разлика. Ленард мечот во „Стејплс центар“ во ЛА го заврши со 43 поени, четири асистенции и три скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта вторник кон среда:

Атланта – Феникс 123:110
Бруклин – Јута 107:118
Мемфис – Хјустон 121:110
Милвоки – Њујорк 128:102
Голден Стејт – Далас 97:124
Лос Анџелес Клиперс – Кливленд 128:103.

По 40 одиграни натпревари Лејкерс се најуспешен тим во Западната конференција со 33 победи и седум порази.

На Исток води Милвоки бакс со биланс 36 победи и шест порази.

Би можело да ве интересира

Кари: Моето враќање беше планирано за 1 март

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Адетокунбо во триумфот на Милвоки над Филаделфија

Ана Ололовска

Лејкерс се ослободува од Казнс, ќе го земат Маркиф Морис

Ана Ололовска

Џејмс и Дејвис силни во победата над Мемфис

Ана Ололовска

Кајри Ирвинг го пропушта остатокот од сезоната

Ана Ололовска

ВИДЕО: Детроит го претрпи петтиот последователен пораз

Ана Ололовска