Клинсман: На Германија и требаат контролни натпревари против Аргентина и Шпанија

Од:

Познатиот германски фудбалски стручњак Јирген Клинсман го сподели своето мислење за нивото на кое игра германската репрезентација во квалификациите за ЕУРО 2020.

– Тешко е да се зборува за тоа каде се наоѓа Германија во фаза меѓу големите натпреварувања. Претпоставувам дека ќе се квалификуваме на ЕП, но потребни ни се и пријателски натпревари против Аргентина, Шпанија и други силни ривали за да видиме каде сме, потенцира Клинсман.

Германските фудбалери по пет рунди во квалификациите имаат 12 бода, исто колку и Сверна Ирска и се на делба на првата позиција.

Би можело да ве интересира

Агентот на Хакими: По крајот на сезоната, Ашраф ќе се врати во Реал

Ана Ололовска

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Ана Ололовска

Баерн е во напредна фаза на преговори за продолжување на договорот со Алаба

Ана Ололовска

Лајпциг нема намера да ја намали цената на Вернер за кој е заинтересиран Ливерпул

Ана Ололовска

Кимих постави рекордот во Баерн по истрчани километри

Ана Ололовска

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

А1он