Клајстерс: Викендов ќе се вратам на теренот

Од:

Поранешната прва светска тенисерка Ким Клијстерс најави дека викендов во Атланта ќе одржи егзибициски натпревар против Слоун Стивенс.

– Тежок тренинг! Сега е време да се опуштиме. Назад на теренот викендов во Атланта. Убаво е да се игра со Слоун! – напиша Белгијката на социјалните мрежи.

Клијстерс играше минатиот февруари, но поради пандемијата и повредите оттогаш се појави само на еден турнир – УС Опен 2020.

Би можело да ве интересира

Барти го освои вториот Грен слем турнир во кариерата

Ана Ололовска

Гаф е единствената тенисерка која сервираше со над 200 км на час на Вимблдон

Ана Ололовска

Сѐ е спремно за финишот на женскиот Ролан Гарос, финалистките првпат ќе си ги одмерат силите

Жарко Настоски

Андреску се повлече од турнирот во Стразбур поради проблеми со стомачните мускули

Ана Ололовска

Свјонтек без загубен гем триумфираше во финалето на мастерсот во Рим

Ана Ололовска

Квитова пред мечот со Барти: Веројатно земјената подлога и се допаѓа малку повеќе од мене

Ана Ололовска